İçeriğe geç

Braindance Egzersizler,* her yaştan öğrencinin beyni ve bedeni arasındaki bağlantıyı güçlendiren, bu bağlantıyı tazelenerek canlandıran 9 aşamalı, sağlıklı gelişimsel hareket serisidir. Egzersizler bir ısınma çalışması olarak dikkat ve odaklanma becerisini geliştirmenin yanında denge, koordinasyon, göz takibi, üç boyutlu düşünme, sağ ve sol beyni birlikte çalıştırma, fiziksel güçlenme, omurga sağlığı ve beden farkındalığı gelişimini destekler.

Atölye her branştan eğitmenlere, sanatçılara, ebeveynlere, sağlıkçıları, koçlara ve kişisel gelişim uzmanlarına açık ve her seviyeye uygundur.

*Braindance Amerikalı dans eğitmeni ve yazar Anne Green Gilbert tarafından Bartanieff hareket prensipleri üzerine temellenerek geliştirilmiştir. 2000’li yıllardan bu yana dünya çapında okullarda, drama, görsel sanatlar gibi sanat atölye çalışmalarında, sosyal etkinlik alanlarında, yaşlı bakım evlerinde uygulanmaktadır.  

Atölyenin Katılımcılara Kazanımları

 9 aşamalı hareket egzersizlerini;

1. 3-6 yaş grubuna uygun olarak öğrenmek 

2. 8 yaş ve üstüne, yetişkinlere uygulanışını öğrenmek

3. 55 yaş ve üstü için uygulanışını öğrenmek

4. Katılımcıların bedensel farkındalık, yaratıcılık ve dans doğaçlama becerilerinde gelişim

5. Fiziksel koordinasyon, güç ve esneme

6. Hareketli meditasyonlar ile rahatlama

Atölye süreci çok yorucu olmayan, hareket etme ve dinlenmenin dengede olduğu bir zaman diliminde gerçekleşecektir. Her ders pedagojik bölüm ve eğitmenler için beden farkındalığı ile dans doğaçlama çalışmalarını içeren yaratıcılık odaklı iki ayrı bölümden oluşur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir